Як загартовувати дитину влітку

Літо – це особливий час для дітей. Вони можуть безтурботно грати на вулиці і їсти фрукти просто зі саду. Це також гарний час для формування їхнього імунітету. Загартовування тіла краще починати до початку осінньо-зимової інфекції. Загартовування – не що інше, як поступова адаптація тіла до холоду. Таким чином, він краще справляється з раптовими температурними змінами, які сприяють простудним захворюванням. Імунна система постійно розвивається. Імунна система вчиться розпізнавати мікроби, але багато чого також залежить від зовнішніх факторів. І тому так важливо природним чином підвищувати імунітет дитини. Літо пропонує багато можливостей.

Батьки, бажаючи кращого для своєї дитини, часто одягають її невідповідно до погоди. Наслідком цього є часті інфекції і слабка імунна система, яка не може впоратися з різкими перепадами температури. Влітку навіть двомісячна дитина  є дуже теплою. Коли температура повітря коливається в межах 27 градусів Цельсія, а дитина лежить у візку, все, що їй потрібно – це легкий боді. Старша дитина також не повинна бути добре одягнена, особливо під час бігу або їзди на велосипеді. Краще всього перевірити шию дитини. Якщо вона спітніла, то дитина одягнена занадто тепло, а якщо холодна – потребує теплішого одягу. Варто також довіряти дитині: коли протестує, що не хоче одягати кофти, нічого не станеться, коли буде бігати в одній сорочці. Коли їй буде холодно – сама попросить кофтину.

Більшість дітей люблять ходити босоніж. Це своєрідний спосіб досліджувати світ. Дитина вчиться ходити по різних поверхнях, запам’ятовує фактуру і стає більш уважною. Нога дитини також може вільно ступати, малюк так тримає рівновагу і має більше відчуття стабільності. Ходьба босоніж також позитивно впливає на організм дитини. Раптові зміни температури (холодна вода – теплий пісок, мокра трава – гарячий тротуар) стимулюють імунну систему. Перед тим як дозволити дитині ходити босоніж, слід подбати про її безпеку. Найкраще зняти взуття дитині на траві в саду або на пляжі.

Влітку природа пропонує багато можливостей. Фрукти та овочі – у вас під рукою, харчування якими принесе багато корисного. Якщо є така можливість, добре, щоб дитина куштувала фрукти просто зі саду. Тоді вони є не тільки найсмачнішими, але й здоровішими (якщо вони не були розпилені хімічними засобами захисту рослин!). Малина, ожина, полуниця, абрикоси, персики – це лише деякі з літніх делікатесів. Літо також є гарним часом для здорового розширення дієти дитини. Надаючи малюкові невеликі кількості свіжих овочів і фруктів, ви зможете дізнатися нові смаки та збагатити дієту дитини корисними для організму вітамінами.

Ще один із способів – гартування водою, що є веселою забавою для дитини і є можливим вдома. Все, що вам потрібно, це басейн в саду або звичайна миска, в яку ллється літня вода. Після таких намочувань ніжок, слід одягнути шкарпетки, щоб їх погріти.

Коли йде дощ, ми часто сидимо вдома і уникаємо виходу. Це помилка! Прогулянка під дощем може принести дитині велику користь і ще більше задоволення. Літні опади, особливо після жаркого та сухого дня –  це приємне відчуття прохолоди. Температура зазвичай падає лише на кілька поділок, тому немає ризику простудитися. Варто дозволити дитині стрибати по калюжах і не турбуйтесь про парасольку. Організм отримає користь навіть з  декількох хвилин такої забави. Повернувшись додому, слід розігріти дитину, змінити одяг і дати щось тепле попити.

Недарма дітям, які часто хворіють, лікарі рекомендують зміну клімату. Подорож до моря чи гір буде дуже корисною для організму. Імунна система отримує сигнал, який особливо мобілізує – організм повинен відповідати раніше невідомим кліматичним умовам (змінам температури, географічному положенню, іншій вологості повітря і тиску). Удосконалюється кровообіг слизових оболонок і обмін речовин, дихальна здатність також вища, а кістковий мозок виробляє більшу кількість клітин крові і лімфоцитів. Найбільшої користі для імунної системи  матиме відпустка, яка триває довше двох тижнів, адже саме так довго тіло пристосовується до нових кліматичних умов.

Мітки: , ,

Категорії: Здоров'я дитини

Написати коментар