Як поводитись під час пологів. Родова діяльність

Родова діяльність. Початок пологів

Родова діяльність. Початок пологів

Як відомо, спокій породіллі, а також «налаштованість» на дотримання вказівок лікаря і акушерки багато в чому визначають результат пологів. Поговоримо про те, в чому полягає «правильна» поведінка жінки на кожному етапі цього складного процесу і як поводитись під час пологів.

Перший період пологів. Регулярна пологова діяльність

Як правило, процес пологів починається з перейм – мимовільних скорочень мускулатури матки. Перейми забезпечують відкриття шийки матки. Перший період пологів починається з початком регулярної пологової діяльності і закінчується повним відкриттям шийки матки (10-12 см).

Якщо пологи починаються з перейм, то необхідно по можливості запам’ятати час першої перейми, а потім чітко (бажано на папері) фіксувати їх періодичність і тривалістьчас: у скільки починається кожна перейма і скільки вона триває. Такі записи допоможуть вашому лікарю визначити час початку регулярної пологової діяльності, судити про її правильність та вчасно діагностувати слабкість пологової діяльності, при якій проміжки між переймами стають великими, а самі перейми – короткими. Окрім того, фіксування допоможе вам відволіктися від болі, якою вони можуть супроводжуватися, а також зможете відрізнити справжні перейми від помилкових. Якщо при істинних переймах тривалість скорочень мускулатури матки зростає, а проміжки між переймами зменшуються, то при помилкових переймах інтервали між переймами різні і мають тенденцію до збільшення.

Якщо до початку регулярної родової діяльності у вас відійшли навколоплідні води, необхідно запам’ятати час, у який вони відійшли або почали підтікати, і збиратися до пологового будинку. Справа в тому, що плодовий міхур є перешкодою для потрапляння інфекції в порожнину матки, до плоду. З моменту відходу навколоплідних вод до народження малюка має пройти не більше 12 годин, в іншому випадку дуже велика ймовірність інфікування.

Прелімінарні болі

Пологи можуть також початися з прелімінарні болів, які тягнуть внизу живота, а частіше в поперековій зоні. Вони не мають періодичності, тобто виникають через різні проміжки часу і мають різну тривалість. Спостерігаючи за собою протягом години-півтори і зрозумівши, що це саме прелімінарні болю, але не перейми, ви можете випити 2 таблетки но-шпи, 2 таблетки валеріани і спробувати заснути. Якщо дані дії не призводять до позитивного результату, то необхідно звернутися по допомогу до пологового будинку, так як прелімінарні болі виснажують жінку, призводять до слабкої родової діяльності в подальшому. У пологовому будинку при прелімінарні болях жінці проводять медикаментозний сон-відпочинок.

Кровотеча

Поява рясних яскраво-червоних кров’яних виділень на будь-якому етапі пологів – це привід для звернення в пологовий будинок. Такі виділення можуть бути ознакою відшарування плаценти, при цьому у малюка виникає гострий стан кисневої недостатності, а у мами – кровотеча. Слід врахувати, що в нормі під час пологів мають місце незначно кров’янисті або сукровичні виділення.

Харчування перед пологами

Після того, як ви зрозуміли (припустили), що у вас почалися пологи, не треба приймати їжу і пити. Це обумовлено наступними правилами. У першому періоді пологів під час відкриття шийки матки може виникнути рефлекторна блювота. Наповнений шлунок сприяє цій неприємності. Крім того, будь-які пологи можна розглядати як ситуацію потенційно ризиковану по необхідності оперативного втручання, адже теоретично будь-які пологи можуть закінчитися операцією кесаревого розтину, може виникнути необхідність ручного відділення посліду і т.п. Перераховані оперативні втручання проводяться на тлі знеболювання, а в момент дачі наркозу не виключена регургітація, тобто викид вмісту шлунку в порожнину рота, а звідти в легені. А повний шлунок є фактором для таких ускладнень.

Мітки: , , ,

Категорії: Вагітність та пологи, Для мами

Написати коментар