Як підтримати правильну поставу

Правильна постава

Правильна постава

Основне завдання сучасної людини, яка багато часу проводить в сидячому положенні, – навчитися прямоходіння. Весь хребет людини сконструйований природою в розрахунку на рух і пружинистий ефект.

Якщо якийсь його відділ блокується, то навантаження розподіляється нерівномірно на інші відділи хребта. Щоб зробити перший крок на шляху до загального здоров’я, кожній людині не завадило б частіше згадувати про пряму спину.

Алгоритм відбудови правильної постави:

  1. Підніміть по черзі стопи, покрутіть ногою. Поставте на підлогу – підошва повинна прилягати до підлоги, навантаження розподіляється рівномірно.
  2. Над п’ятами розташовуються випрямлені коліна.
  3. Переведіть увагу вгору і уявіть собі свій куприк – цей маленький «хвостик» дивиться точно в землю. Тепер ви помітите, що таз висунувся вперед, і над ним нависають живіт і ребра.
  4. Щоб не згинатися навпіл, потрібно розтягнути живіт на ширину долоні. Покладіть долоню під ребра з відповідного боку (якщо праву – то на праве). Під вашою долонею не повинно бути кісток – тобто, великий палець торкається нижнього ребра, а мізинець лежить на клубовій кістці. Важливо звернути увагу на те, щоб ребра не видавалися вперед, а знаходилися строго над клубовими кістками.
  5. Продовжуємо рух вгору (відчувайте, як від самого куприка хребет розпрямляється, немов квітка, що тягнеться вгору). Зробіть коло плечима і відкиньте їх назад. Зробіть це легко – не треба зводити лопатки і утримувати себе м’язами верхньої частини спини. За задумом інженерів людського тіла, руки повинні утримуватися грудними м’язами, а не м’язами спини.
  6. До речі, про руки. Якщо ви все зробили правильно, то тепер ваші лікті знаходяться рівно навпроти вигину талії (вони не торкаються клубових кісток і не стирчать в сторони). Долоні злегка повернені назовні і знаходяться навпроти стегон (не попереду і не позаду них!).
  7. Нарешті, шия – подумайте про сьомий хребець (можете намацати його рукою). Тут закінчується спина і починається шия. Постарайтеся не згинатися в цьому місці, не вішайте ніс! Уявіть собі, як шия продовжує пряму лінію, яку ви тільки що збудували від самого куприка.
  8. Іноді у людини виникає бажання «задерти ніс» – підняти підборіддя, прогнувши шию в районі 3-4-го хребців. Не варто цього робити – це призводить до порушення мозкового кровообігу. Краще уявіть, як тільки що вибудувану вам чудову пряму конструкцію хтось потягнув вгору за ниточку, що виходить з маківки. Підборіддя повинен знаходитися рівно над під’яремною западиною (точка посередині між ключицями).

Отже…

Частіше згадуйте про невидиму ниточку, простягнуту від куприка до маківки, і подумки підтягуйте себе вгору. Висувайте таз вперед, розтягуйте живіт на ширину долоні, киньте плечі назад і не вішайте ніс!

Перший час вам буде вдаватися утримувати правильну поставу не більше 15-20 хвилин на день. Але тіло швидко сприйме ваші зусилля, і незабаром вам вже не потрібно буде себе контролювати – спина буде прямою легко і природно.

Мітки: , ,

Категорії: Здоровий спосіб життя

Написати коментар

Sex Chat Live Jasmin WP-Clear 3.0 Theme