Як доглядати за шкірою ступень
Жіночі ніжки протягом дня отримують чималі навантаження – одні шпильки чого варті – і для того, щоб ноги були здоровими, а значить, красивими, необхідно щодня приділяти кілька хвилин дорогоцінного часу ступням.
Умовно всі процедури можна розділити на дві категорії: щоденні і щотижневі. Щоденний догляд за шкірою ступень займає буквально 5-7 хвилин і дозволяє підтримувати шкіру в тонусі, а додаткові процедури, що проводяться періодично, покликані забезпечити ще більш якісну турботу про вашому тілі.
Щоденний догляд
- Миття ніг. Начебто з цим все зрозуміло, адже кожна жінка в обов’язковому порядку миє ноги вранці і ввечері, проте під час водних процедур корисно дотримуватися деяких рекомендацій. Мити ступні потрібно теплою, але не гарячою водою з використанням будь-якого мила, гелю, або спеціального засобу для миття ніг, після чого бажано обполоснути ноги прохолодною водою – це підвищить тонус шкіри. Потім промокніть ноги рушником – області між пальцями слід витирати насухо, а от інші ділянки шкіри можна залишити трохи вологими. На завершення процедури нанесіть на стопи зволожуючий крем.
- Застосування зволожуючого засобу. Якщо ця процедура проводиться ввечері, ви можете поєднати її з легким масажем – так не тільки шкіра ступень отримає додаткове живлення і вологу, але і ви отримаєте задоволення і розслаблення після робочого дня.
Щотижневий догляд
- Ванночка для ніг. Налийте в тазик гарячу воду і занурте в неї ноги на 15-20 хвилин. Якщо у воду додати пару чайних ложок питної соди, то така ванночка пом’якшить огрубілу шкіру, а якщо морську сіль – то це додатково тонізує стопи.
- Видалення грубої шкіри. Якщо шкіра ступень досить груба, допустимо використання спеціальної щіточки або дрібнозернистої пемзи, в іншому випадку краще скористатися скрабом, який можна нанести на шліфувальну пилочку для шкіри ступень і протягом декількох хвилин масажувати шкіру. Особливу увагу приділіть п’яткам – там шкіра зазвичай грубіє найшвидше. Хороший догляд за п’ятами забезпечують різні пом’якшувальні засоби. Ви можете використати будь-який з них, а потім за допомогою пилочки та скрабу ще раз помасажувати п’ятки.
- Якщо є мозолі. У цьому випадку може знадобитися додаткове застосування розсмоктуючих засобів, наприклад, саліцилової чи молочної кислоти або препаратів на їх основі. Але ні в якому разі не намагайтеся зрізати мозоль.
- Маски для ніг. Для зволоження і пом’якшення шкіри стоп після очищення корисно зробити маску. Можна купити готову, а можна застосувати звичайні продукти. Наприклад, змішати 4 столових ложки кефіру з однією-двома чайними ложками лимонного соку і 80 г сиру, нанести на ступні на 20 хвилин, потім змити.
- Крем і масаж. На завершення всіх процедур нанесіть на шкіру ступень жирний крем. Потім можна помасажувати стопи руками, просуваючись від пальчиків до п’ят, або скористатися масажними щітками. У разі, якщо масаж проводився за допомогою щіток, нанесіть на ступні оливкову олію – ??це заспокоїть шкіру.
Як бачите, всі рекомендації досить прості, і виконання процедур по догляду за ступнями займе зовсім небагато часу, а в якості нагороди за витрачені зусилля – краса і здоров’я ніжок. До речі, багато чоловіків вважають ступні дуже сексуальною частиною тіла. Так що ваша привабливість залежить виключно від вашого бажання доглядати за собою.
Категорії: Догляд за шкірою, Краса і здоров'я