Типи шкіри обличчя

Типи шкіри обличчя

Типи шкіри обличчя можна досить легко продіагностувати

З точки зору водно-ліпідного балансу існують такі типи шкіри обличчя:

  • Нормальна;
  • Суха;
  • Жирна (проблемна);
  • Комбінована (змішана).

Якщо ви ще не знаєте, або не впевнені до якого типу можна віднести вашу шкіру, то викладена нижче інформація допоможе вам у цьому.

Нормальна шкіра

На жаль, цей тип не часто зустрінеш у дорослих людей. Найчастіше її можна побачити у дітей.

Нормальна шкіра має бежево-рожевий відтінок, м’яка, гладка, свіжа, чиста, еластична, помірно матова. На ній немає червоних плям або запалених ділянок, невеликі пори. Також на ній не побачиш вугрів, чорних і білих крапок і гнійних прищиків.

Цей тип мрія багатьох жінок! Найголовніша риса його – пружність. Вона практично не завдає проблем, добре переносить холод і спеку, мороз і вітер. Після вмивання з використанням мила не стягується і не лущиться.

Нормальна шкіра обличчя

Нормальна шкіра обличчя зустрічається переважно у дітей

Вважається також, що вона не вимагає особливого догляду, але це велика помилка! Різні зовнішні фактори, як наприклад ультрафіолетові промені, забруднене повітря чинять значний вплив. Також з віком зменшується виділення шкірного сала і вологообмін. У підсумку з часом вона може стати або сухою, або більш жирною. Тому якщо вам пощастило, і ви щаслива володарка такої шкіри, забезпечте їй правильний догляд, щоб зберегти якомога довше здоровою.

Суха шкіра

На відміну від нормальної, суха шкіра практично не зустрічається у дітей та юнацтва. Хоча звичайно бувають винятки.

Суха шкіра має рожево-жовтуватий колір. Вона ніжна, тонка, з маленькими порами, схильна до лущення. У молодості вона виглядає добре – персикові щоки, відсутність жирного блиску, вугрів і прищиків. Але також вона має і свої недоліки. На ній легко з’являються дрібні зморшки і глибокі складки. Вона болісно реагує на умивання водою з милом, з’являється відчуття стягнутості. При холоді і вітрі може виникнути почервоніння і лущення.

Суха шкіра обличчя

Суха шкіра обличчя

Цей тип вимагає ретельного догляду, але так як вона майже завжди чутлива, то може досить болісно реагувати на неправильний косметичний догляд. Через схильність до передчасного старіння їй потрібно регулярне зволоження. Але тут головне не переборщити. Не слід використовувати жирні й важкі креми, шкіра швидко звикає до них, і перестає самостійно воложитися і виділяти жир. Використовуйте краще легкі зволожуючі засоби.

Жирна шкіра

Жирна шкіра в основному зустрічається у молодих людей під час статевого дозрівання і приблизно у 10-ти% дорослого населення. Має жовто-сірий колір, виглядає блискучою і маслянистою. Найчастіше зустрічається в центральній частині обличчя – лоб, ніс, підборіддя. На ній видно розширені пори, схильна до висипань.

Це найбільш проблемний тип шкіри, вона завдає чимало неприємностей молодим людям. На ній часто з’являються різні ущільнення і гнійні прищі. На носі і підборідді присутні чорні вугри, обличчя виглядає грубо і неохайно.

Але у неї є і переваги – надлишок шкірного сала оберігає її від висихання, вона максимально довго залишається гладкою та еластичною. У людей з жирною шкірою зморшки та інші ознаки старіння з’являються набагато пізніше, ніж в інших.

Жирна шкіра обличчя

Жирна шкіра обличчя є найбільш проблемною

Спробуйте зробити найпростіший тест. Вранці до вмивання прикладіть до всього особі серветку, і трохи притисніть. Якщо на серветці залишаться плями на місцях, що відповідають лобу, носу, підборіддю, то скоріше за все у вас змішана шкіра. А якщо є ще плями в області щік – шкіра жирна.

Комбінована шкіра

Комбінована шкіра, або ще її називають змішаною, поєднує в собі 2 типи. Це суха, і іноді навіть нормальна шкіра в області щік, і більш жирна в Т-зоні (лоб, ніс, підборіддя). Цей тип найпоширеніший.

Змішана шкіра виглядає здоровою, досить рівною, але догляд за нею вимагає певних зусиль, так як за нею потрібно доглядати як за двома типами. Велике розходження між сухими і жирними зонами призводить до проблематичного вибору засобів по догляду. Але в наш час можна зустріти досить препаратів, що підходять саме до цього типу шкіри. До зрілого віку, вона може змінитися в бік нормальної.

Мітки: , , , , , ,

Категорії: Догляд за обличчям, Краса і здоров'я

Написати коментар