Розвиваючі ігри для немовлят від 1 до 3 місяців

Розвиваюча гра до року «Де брязкальце?»

Розвиваюча гра до року «Де брязкальце?»

Ми вже розглянули загальні умови проведення розвиваючих ігор до року. Тепер зосередимось на вікових відмінностях цього періоду, і запропонуємо вам деякі ігри для дітей від 1 до 3 місяців.

Відповідай на посмішку (для дітей 1-2 місяців)

У цю гру можна грати з перших днів. Нахиліться над лежачим на спинці малюком, при цьому ласкаво посміхайтеся йому і примовляють: «Які ми хороші, які ми гожі! Як мама Іванка (Юрчика, Марічки…) посміхається?   Ось як мама посміхається! А як Іванко (Юрчик, Марічка…) посміхається?» Дивіться в очі дитини. Можна при цьому гладити її, ніжно торкати, продовжуючи посміхатися, кивати малюкові.
До початку другого місяця цю гру слід активізувати. Робіть паузи після фраз, давай можливість дитині відповісти вам. Говорите приблизно наступне: «Які ми хороші, які ми веселі! Посміхаємося? Так, посміхаємося! Ось як ми посміхаємося!».  Намагайтеся, щоб малюк відповів вам посмішкою.

Розвиваюча гра до року «Де брязкальце?» (для дітей 1-2 місяців)

Новонароджений швидко встановлює взаємозв’язок між появою брязкальця і його звучанням. Після того, як малюк протягом кількох днів спостерігав за брязкальцем і чув його звук, спробуйте погриміти іграшкою так, щоб вона перебувала поза полем зору дитини. Запитайте «Де ж брязкальце? Де воно? Де гримить?» І покажіть брязкальце дитині: «Ось брязкальце! Гримить брязкальце!» Посміхніться.

Розвиваюча гра до року «Погриміли, погуділи» (для дітей від 2 місяців)

Для цієї гри вам буде потрібно брязкальце, сопілка, дзвіночок (або будь-які інші іграшки, що відрізняються звучанням). Важливе уточнення: звуки повинні бути м’якими, приємними для слуху, інакше ви налякаєте крихітку.
Спочатку візьміть брязкальце і (не дуже голосно) погриміть нею, примовляючи: «Погриміли, погриміли!» Потім візьміть дудочку і подудіть: «Погуділи, погуділи!»
Поступово розширюйте число використовуваних інструментів та іграшок, додаючи дзвіночок: «Подзвеніли, подзвеніли!» І тихий свисток: «Посвистіли, посвистіли!»
З часом (після 7-8 місяців) ускладнюйте гру, пропонуючи малюкові самостійно постукати (у барабан), а пізніше – посвистіти і подудіти.

Розвиваюча гра до року «Вище – нижче» (для дітей 2-3 місяців)

Тримаючи дитину на руках, плавно опустіться на стілець, кажучи при цьому: «Нижче-нижче-нижче – низенько!» Потім також плавно піднімайтеся зі стільця, піднімаючи разом зі собою вгору дитину і промовляючи при цьому: «Вище-вище-вище – високо!» Якщо хочете, ви можете злегка змінювати тембр голосу, підвищуючи його, коли ви встаєте і, знижуючи, коли опускаєтеся на стілець.

Ранок, день, вечір (для дітей від 1 місяця)

Привчати дитину до режиму дня необхідно з перших тижнів життя. У цьому можуть виявитися корисними римування, пов’язані з пробудженням, годуванням, зміною пелюшок  і т.п. Малюки дуже люблять римовану мова. Намагайтеся говорити римування чітко, злегка розділяючи на склади.

Та-ра-ра! Та-ра-ра!
Прокидайся, дітвора!
Та-ра-ра! Та-ра-ра!
Нам вже гамати пора!

Ви можете просто міняти останній рядок («На прогулянку пора» або «Нам вмиватися пора»), а можете придумати свої римування. Щоб не було необхідності вчити величезна кількість рифмовок напам’ять, просто напишіть їх на листочку і повісьте на видному місці в дитячій. Або різні римування – в ??декількох місцях (наприклад, біля ліжечка, пеленального столика, манежу) в залежності від того, де вони вам знадобляться.

Розвиваюча гра до року «Дотягнися до мами» (ігри з дитиною 3 місяців)

Стимулюйте і заохочуйте бажання дитини рухатися до вас назустріч. Якщо дитина простягає руку, щоб помацати ваше обличчя, нахиліться і зробіть так, щоб їй це було зручно зробити. При цьому не забувайте спілкуватись, наприклад: «Давай, давай, тягнися, тягнися до мами! Молодець! Дотягнувся!»

Мітки: , , , ,

Категорії: Виховання дітей, Для мами

Написати коментар