Розвиваючі ігри для дітей від 4 до 6 місяців

Ігри для немовлят до 6 місяців

Літаюче брязкальце (для дітей 3-4 місяців)

До кінця третього місяця малюк вже добре навчився стежити за горизонтальними і вертикальними переміщеннями брязкальця. Тепер можна до них додати кругові рухи за годинниковою стрілкою і проти. Примовляють: «Вверх-вниз, вгору-вниз! Туди-сюди! Вправо-вліво! І кругом-кругом-кругом! І кругом-кругом кругом!»

Розвиваюча гра до року «Хованки з хусткою» (для дітей 4 місяців)

В хованки, виявляється, можна грати, лежачи в ліжечку. Правда, хованки це не зовсім звичайні. Ховатися буде мама. Сховайте своє обличчя під хусткою, потім зніміть хустку. Посміхніться, посмійтеся, запрошуючи і малюка порадіти вашій появі: «Де мама? Ось вона, мама!».

Розвиваюча гра до року «Хто там?» (Для дітей 4-5 місяців)

Діти п’ятого місяця життя вміють емоційно реагувати на появу знайомих дорослих (маму, тата, бабусю, няню). Дитина впізнає дорослого, перебуваючи на відстані 2-3 метрів у вертикальному положенні (на руках іншого дорослого). Тому намагайтеся використовувати ті моменти, коли в кімнату малюка входять знайомі йому люди і виходять з неї: «Хто там? Хто прийшов? Баба прийшла! Це баба! Баба! Баба прийшла!» або «Баба пішла! Пішла баба! Немає баби!»

Ма-ма-ма-ма-ма-ма! (Для дітей 5 місяців)

Малюк зовсім скоро навчиться вимовляти перші склади. Зробіть акцент на тих складах, з яких складаються важливі для дитини слова: мама, тато, баба.

Нахилившись над ліжечком, мама може голосно і чітко сказати: «Я – мама! Ма-ма-ма-ма-ма-ма-ма! »Подібним чином можуть надходити й інші родичі. Наприклад, тато чи бабуся: «Та-та-та-та-та-та-та!» або «Ба-ба-ба-ба-ба-ба-ба!»

Розвиваюча гра до року «Мама повторює» (для дітей 5-6 місяців)

Промовляючи перші склади «гу», «так», «де», дитина, зрозуміло, «говорить сама з собою». Однак мама цілком може включитися в цей процес і почати вимовляти ті ж самі склади. Як правило, малюки від цього просто в захваті. Вони починають сміятися, протягувати до мами ручки, повертатися, щоб краще бачити її обличчя. Більшість дітей із задоволенням підтримують таку «розмову».

Розвиваюча гра до року «По горбочках, по горбочках» (для дітей 6 місяців)

Цю гру знають всі, починати грати в неї з малюком можна і раніше. Але на шостому місяці життя вона може принести дитині велике задоволення. Адже тільки зараз малюк навчився впевнено сидіти. Гра допомагає йому навчитися краще відчувати своє тіло.

Плавно розгойдуючи дитину у себе на колінах, ви примовляєте:

По рівній доріжці,
по рівній доріжці,
по горбочках, по горбочках,
в ямку – бух!

Останні слова супроводжуються нерізким опусканням малюка.

Мітки: , , , ,

Категорії: Виховання дітей, Для мами

Написати коментар