Правильно схуднути. Вибираємо стратегію

Правильно схуднути. Вибираємо стратегію

Правильно схуднути. Вибираємо стратегію

Отже, час прийшов. Сонце все вище, бажання подобатися собі і оточуючим – все більше, а значить треба «скидати вагу». І ось тут в боротьбі за «позбавлення від ненависних кілограмів» йдуть всі засоби. Від ліків та голок, до супержорстких монодієт. Я не маю нічого проти розвантажувальних днів і чисток організму, якщо вони необхідні. Але використовувати їх в якості засобу для схуднення не зовсім вірно, вірніше – зовсім не вірно. Скинуті таким способом кілограми повертаються в повному обсязі, та ще й «полонених приводять». До речі, голодування з чистками іноді використовуються бодібілдерами у разі застою набору маси, тобто коли їх вага перестає рости. Так от після 3-5-денного голодування засвоюваність їх організму казково підвищується і, втративши під час розвантаження 3-5 кг, вони дуже швидко їх компенсують і набирають ще. Таким чином, голодування, розвантаження та жорсткі дієти – кращий спосіб набрати вагу!

Після закінчення таких дієт виникає ефект маятника, він призводить до того, що скинувши 3 кг, ми набираємо 5, а скинувши 5, набираємо – 7 кг. І так далі. У зарубіжній літературі це явище має назву «ефект«YO-YO». І, що найогидніше в цій ситуації те, що жир, який повертається після «розвантажень», намагається прилипнути саме на «проблемні» зони. З чим боролися, на те й… Замкнуте коло. І що-ж тоді робити? Скинути вагу треба, а повернення кілограмів ніхто не хоче. Ось тут ми і підходимо до головного питання – як худнути правильно, щоб вага не поверталася, а шкода організму при схудненні була мінімальною.

Перше, що приходить в голову, вирішивши скинути кілька кілограмів, це треба обмежити себе в їжі або перестати їсти після шостої вечора. Логіка тут проста-почати споживати менше, ніж витрачаєте. Природно різницю між витратами енергії і її надходженням організм буде компенсувати за рахунок зайвого жиру. Так то воно так, але не зовсім. Організм – хитро влаштована система. Чим менше ми споживаємо, тим економніше він розпоряджається ресурсами. Для цього організм починає знижувати швидкість обмінних процесів, тобто уповільнює метаболізм. І якщо раніше ваш енергобаланс становив, скажімо, 2500 ккал, то тепер він став дорівнювати 1500 ккал. А сталося це саме за рахунок уповільнення метаболізму. І коли ви завершуєте дієту і повертаєтеся до «звичних» 2500 ккал, то якийсь час за інерцією Ваші енерговитрати будуть ще 1500 ккал. А різниця між ними і буде запасена переляканим голодом організмом у вигляді жиру на випадок наступного непередбаченого голодування. Так що виходить? Що всі дієти шкідливі і не потрібні раз вага після них повертається та ще й збільшується? Все не так погано, як здається на перший погляд. Дієти можна і потрібно використовувати. Інше питання, що ті, хто це робить свідомо, отримують необхідний результат і закріплюють його.

Так в чому сенс «правильного схуднення» і чим воно відрізняється від неправильного? А основна відмінність між ними, що при правильному схудненні ми позбавляємося від жиру, зберігаючи при цьому по-перше, м’язову масу і, по-друге, рівень метаболізму. І цим ми доб’ємося стійкості, тобто вагу після скидання не повернеться. А саме цього ми й домагаємося.

План харчування наступний. По-перше, організувати 6-ти разове харчування. Взагалі, часте споживання малих порцій їжі – головний імператив правильного харчування. Саме воно забезпечує постійне живлення м’язів, зберігаючи їх від руйнування, «тримає під контролем» рівень глюкози в крові, запобігаючи конвертацію її надлишків в жири, і забезпечує високу швидкість обмінних процесів.

Друге правило «правильного схуднення» – це підбір самих продуктів-джерел правильних білків, жирів і вуглеводів. До цього питання треба підійти з особливою ретельністю, тому що це не менш, а навіть більш важливо, ніж сама калорійність раціону.

Мітки: , , , ,

Категорії: Інші методи схуднення, Схуднення і дієти

Написати коментар