Криза лактації – що це таке і як з цим боротися

Лактаційний криз– це такий момент у процесі грудного вигодовування, коли раптово стає менше молока, дитина здається неврівноваженою і зазвичай порушується весь вдало розроблений до цього, ритм. Це не без причини. Потреба дитини в їжі не є постійною, вона змінюється з часом, оскільки дитина росте. Однак не тільки змінюється кількість їжі, а й її склад, який пристосовується до потреб організму, що розвивається.

Криза лактації – коли це відбувається.

У процесі природного годування можуть виникнути декілька криз. Найчастіше вони з’являються на 3-му і 6-му тижні життя дитини, пізніше на рубежі 3-го і 4-го місяців і пов’язані зі стрибком у розвитку в житті дитини. Звичайно, їх може бути більше, вони також можуть відбуватися в різний час, оскільки кожна дитина розвивається за власним індивідуальним темпом. Криза, як правило, триває кілька днів і іноді це є дуже важко, однак, якщо мама розуміє її роль і механізм, то зможе пережити її без паніки.

Криза лактації – симптоми.

Криза лактації зазвичай виглядає так, що дитина, незважаючи на те, що годується двома грудьми, відчуває голод. Дитина часто випорожнює обидві груді і все ще вимагає їжі. Звідси лише крок до розчарування у мами і до догодовування дитини сумішшю, тому що їй здається, що молока дуже мало або його значно менше, чи що вона його втрачає. У такі моменти мами відмовляються від природнього годування на користь пляшечки.

Криза лактації – як собі допомогти.

Дуже важливо не піддаватись першим ознакам кризи. Мама часто думає, що якщо дитина «вічно» голодує, вона повинна почати її догодовувати. Це може бути швидким способом повністю припинити природне годування. У лактації не буде можливості адаптуватися до природних потреб дитини.

Принципи вирішення проблем у разі кризи в період лактації.

Прикладайте дитину до грудей якомога частіше. У вас буде враження, як і від початку годування, що дитина постійно їсть груди. Однак цей стан не триватиме довго. Через 2-3 дні ваш організм розпізнає потреби дитини і лактація буде встановлена на відповідний рівень.

Не нехтуйте нічним годуванням.

Вночі в молоці спостерігається найвища концентрація пролактину, після чого процес виробництва молока найбільш сильно стимулюється. Під час годування давайте обидві груді, не хвилюйтеся тим, що вони здаються пустими і м’якими. Якщо ви наполегливі, це швидко зміниться, молока знову буде багато.

Не догодовуйте.

Кожне годування сумішшю і пляшечка призводять до меншої кількості стимулів для вашої лактації і можуть також призвести до розчарування дитини до грудей.

Не хвилюйтеся.

Стрес пригнічує лактацію. Якщо ви вірите в успіх і сенс того, що ви робите, вам буде легше пережити важкі моменти і виробити потрібну кількість молока.

Під час лактаційної кризи слід добре їсти і пити багато води. Не забувайте вживати в їжу овочі та фрукти, а також злакові, які відомі своєю молочною продуктивністю, також важливо, щоб ви їли здорові жири (наприклад, з горіхів, авокадо, льону, кунжуту). Обов’язково пийте багато немінералізованої води, фруктових або трав’яних чаїв, які мають заспокійливу дію. Пам’ятайте, однак, що м’ята і шавлія гальмують лактацію, кращим буде чай з ромашки.

Мітки: , , , ,

Категорії: Грудне вигодовування

Написати коментар