Чи можна під час вагітності приймати теплі ванни і душ?

Ванна під час вагітності

Жінка приймає ванну під час вагітності

Всі майбутні мами стурбовані питанням: як же правильно приймати ванну і душ під час вагітності? Чи безпечно це?

Раніше вважалося, що приймати ванну і купатися для вагітної жінки небезпечно, так як брудна вода, що містить в собі всяку заразу, може легко проникнути в піхву і нашкодити майбутній дитині. Тепер же встановлено, що це всього лише домисли. Навіть, якщо вода і потрапляє в піхву, то щільна пробка в шийці матки вбереже вашого малюка.

Зараз стільки чудових курсів з аквааеробіки для вагітних! Такі вправи відмінно впливають на м’язовий тонус, тренують дихальну систему, а головне – готують м’язи майбутньої мами до пологів. На жаль і у занять в басейні є свої мінуси:

  1. Сильно хлорована вода може викликати алергічну реакцію.
  2. В громадському басейні можна підчепити якусь інфекцію або грибок.

Душ може виявитися небезпечним, якщо температура води занадто висока. Гаряча вода протипоказана вагітним у будь-якому вигляді. До того ж, на пізніх термінах через неповороткість можна посковзнутися і впасти.

Переходимо безпосередньо до прийняття ванни. Головними небезпеками, що підстерігають вас у ванні є: гаряча вода, слизька підлога і дно ванни. Слід пам’ятати, що занадто гаряча вода може викликати викидень і передчасні пологи, внаслідок підвищення тиску.

Оптимальною температурою є 36-37 градусів. На дно ванни варто постелити спеціальний нековзний килимок. Не варто забувати про різні ароматичні добавки. Вони не тільки покращать ваш настрій, але і змусять шкіру ніжно пахнути. Але і тут нас очікує каверза. Категорично забороняється приймати ванну з маслами: базиліка, розмарину, кипариса, кедра, пачулі, чебрецю.

Головне пам’ятати, що все можна в міру! Розслаблююча і тепла ванна така приємна в кінці важкого дня майбутньої мами! Удачі і приємного плавання.

Мітки: , ,

Категорії: Вагітність та пологи

Написати коментар