Бегонія зимова (Begonia hiemalis)

Бегонія зимова (Begonia hiemalis)

Бегонія зимова (Begonia hiemalis)

Час цвітіння: березень-жовтень
Родина: бегонієві (Begoniaceae)
Батьківщина: Америка, Азія, Африка

Це популярна рослина належить до групи завжди квітучих бегоній. Родоначальниками цієї групи вважаються бегонія сокотрійская (В. sokotrana) і бегонія Дрег (В. dregei). Рослина здатна цвісти і взимку. Всі види бегоній тіньолюбні. Багато з них в природних умовах ростуть як грунтопокривні рослини або епіфіти. Останнім часом були виведені сорти з красивою формою і різноманітним забарвленням квіток. Існують і ампельні бегонії.

Розміщення

Як правило, півтінь або тінь. Найбільш сонцелюбивою серед всіх бегоній є, мабуть, саме бегонія зимова, а ось бегонія завжди квітуча (В. semperflorens) прямого сонячного світла не переносить. Найкраще бегонія росте в теплих, добре провітрюваних кімнатах з високою вологістю повітря.

Бегонія зимова червоно-жовта

Бегонія зимова червоно-жовта

Догляд за бегонією

Бегонія любить регулярний рясний полив, бажано м’якою водою. Взимку полив помірний. Краплі води не повинні потрапляти на квітки і листя рослини. Волога на листках збільшує ризик ураження грибковими захворюваннями. Від застою води в горщику бегонія може загинути, тому обов’язково влаштуйте в горщику дренаж з керамзиту. Як правило, після цвітіння бегонію викидають, але при оптимальному кліматі ви можете вирощувати рослину і далі. Для цього після цвітіння пагони рослини слід підрізати приблизно на 10 см, потім бегонію необхідно пересадити. Вам буде потрібно пухка земля, багата перегноєм, з хорошою водопроникністю.

Розмноження

Навіть починаючому квітникарю цілком під силу відновити рослину після цвітіння, розмноживши її за допомогою стеблових і листових живців.

Бегонія зимова Brigitte A2

Бегонія зимова Brigitte A2

Пересадка бегонії

Щорічна пересадка навесні. Кілька важливих моментів при посадці бегоній:

  1. При посадці бегоній в наступний за розміром горщик, в ньому влаштовується хороший дренаж для вільного відтоку води. Для цього використовуються биті черепки, керамзит, осколки червоної цегли. Наступним шаром після дренажу йде обов’язково деревне вугілля, яке виступає як профілактичний засіб проти загнивання. Поверх дренажу та вугілля насипають тонким шаром субстрат.
  2. Готують саму рослину до пересадки. По всьому діаметру по плошці у верхній частині рівномірно постукують, рослина нахиляють під гострим кутом, до моменту вибивання з горщика з усією грудою землі, листя бегонії пропускають між пальцями, щоб рослина різко не вивалилася з миски.
  3. Стару землю і вплетені між корінням черепки, шматочки деревного вугілля обережно зчищають загостреною паличкою. Якщо є необхідність, видаляють старе коріння.
  4. Підготовану рослину акуратно по центру опускають в новий горщик, а пустоти заповнюють вже заздалегідь підготованою грунтовою сумішшю, не забуваючи у міру підсипання злегка ущільнювати її.
  5. Рослина має бути посаджена так, щоб до краю горщика залишалося 1-1,5 см (цей простір необхідний для поливу).
  6. Після посадки бегонії рясно поливають (поки вода не вийде в піддон). Заодно і перевіряють роботу дренажу. Ні в якому разі не можна занурювати точку або точки зростання, при поливі треба намагатися, щоб вода не потрапляла на ці місця.

Відомі проблеми з бегонією

Коричневі плями на листках, які потім покриваються сірим нальотом. Причина – сіра гниль. Відокремте від інших бегоній, зріжте уражені листя і обприскати неспецифічним фунгіцидом. Уникайте затіненості і підвищеної вологості повітря, добре провітрюйте приміщення.

Жовтіючі листя. Причина – брак світла, нестача або надлишок вологи в грунті.

Опадання листя. Причина – якщо стебла тонкі і мають мало листків – недостатньо світла, якщо листя сухі і скорчені – занадто висока температура повітря, якщо листя в’януть і гниють – надлишок вологи в грунті.

Листя з коричневими кінчиками. Причина – занадто низька вологість повітря.

Бліді, загниваючі листя. Причина – надлишок вологи.

Білий борошнистий наліт на листках. Причина – справжня борошниста роса. Відокремте від інших бегоній, зріжте уражені листя і обприскати неспецифічним фунгіцидом. Зменшіть вологість повітря, підвищте температуру, добре провітрюйте приміщення.

Опадання бутонів. Причина – сухе повітря або надлишок вологи в грунті.

Загибель рослини. Причин може бути декілька: загнивання коріння через перезволоження грунту, ураження нематодами (зверніть увагу, чи немає на коренях здуття) або довгоносиком (подивіться, чи не поїдені бульби).

Бегонія зимова білого кольору

Бегонія зимова білого кольору

Секрет садівника

Квітки бегонії довго не в’януть, будучи зрізаними. Тому ви можете зробити букет з квіток бегоній, який простоїть у вазі з водою приблизно 10 днів. Зрізані квіти, плаваючі в плоскій тарілочці, виглядають особливо привабливо.

Мітки: , ,

Категорії: Відпочинок і хоббі, Кімнатні рослини і сад

Написати коментар

Sex Chat Live Jasmin WP-Clear 3.0 Theme